Kontakta rätt person
på Sigtuna Museum & Art

 

Anna Hedberg – boka kulturpedagogiska visning, barn, skola mm
kulturpedagog
anna.hedberg@sigtuna.se
08 – 591 262 45

Ingela Hermansson – alla bokningar på Konsthall Märsta
curator, platsansvarig Konsthall Märsta
ingela.hermansson@sigtuna.se
08 – 591 262 43

Ted Hesselbom – donationserbjudande och andra övergripande frågor
musei- och konsthallschef, verksamhetschef Sigtuna Museum & Art
ted.hesselbom@sigtuna.se
08 – 591 266 54

Edvard Koinberg – leveranser och transporter till Sigtuna Museum & Art
utställningstekniker
edvard.koinberg@sigtuna.se

Eva Niklasson – alla bokningar på Sigtuna museum
platsansvarig Sigtuna museum
eva.niklasson@sigtuna.se
08 – 591 266 55

Anders Söderberg – för forskare och arkeologiska frågor
arkeolog
anders.soderberg@sigtuna.se
08 – 591 266 59

Anna Toräng – alla frågor om Sigtuna museum, namnfrågor och byggnadsminnesvårdsfrågor
intendent
anna.torang@sigtuna.se
08 – 591 266 53

Jacques Vincent – alla bokningar på museets magasin, hantering av samlingsföremål, donationer och artefakter
platsansvarig Magasinet i Til
j.vincent@sigtuna.se
08 – 591 266 57

hej.rf.555x900